Barınma ve Beslenme

Barınma

Kredi Yurtlar Kurumuna ait 4’ü ilçe, 4 kız ve 2 erkek yurdu merkezde olmak üzere toplam 9644 kişi kapasiteli 10 yurt bulunmaktadır. Üniversitemiz Yalnızbağ Yerleşkesinde de 500 yatak kapasiteli yeni bir yurt binası bulunmaktadır

İlçeler

  • Kemah Yurdu
  • Kemaliye Osman Nuri Akın Yurdu
  • Refahiye Sydv Öğrenci Yurdu
  • Tercan – M.Refik Şimşek Yurdu

Merkez

  • Erzincan Mengücek Gazi Öğrenci Yurdu (Kız)
  • Terzibaba Öğrenci Yurdu (Kız)
  • Pir Muhammed Bahaeddin Öğrenci Yurdu ( Erkek)
  • Salih Baba Öğrenci Yurdu ( Kız)
  • Erzincan Öğrenci Yurdu (Kız)
  • Piri Sami Öğrenci Yurdu Müdürlüğü(erkek)

Beslenme

3
Akademik ve idari personel ile öğrencilerin öğle yemeği aynı mutfaklarda hazırlanmaktadır. Diyetisyenler fakülte bünyelerinde görev alarak öğrenci ve personelin yemeklerinin daha sağlıklı çıkartılabilmesi için kontrol mekanizması oluşturmaktadır. Üniversitemiz fakülte ve yüksekokullarında 10 adet yemekhanede hizmet verilmektedir. Üniversitelerimizin bütün yemekhanelerindeki turnikelerinden kartlı geçiş yapılmaktadır. Üniversitemizce yemek fiyatları öğrencilerimizin ekonomik durumları göz önünde bulundurularak düzenlenmektedir. Ayrıca merkez ve diğer birimlerimizde öğrencilerimizin ihtiyaçlarını giderebilecekleri kantin ve kafeteryalar da bulunaktadır.

01.01.2020 tarihi itibariyle 1 öğün yemek ücreti 3,50 TL’dir.

Üniversitemiz yemekhanelerinde kartlı geçiş sistemi kullanılmaktadır. Halkbankası ile yapılan protokol kapsamında; banka kartları akademik takvimde belirtilen ders kayıt tarihlerinde banka görevlileri tarafından bizzat öğrencinin kendisine teslim edilmektedir.

Halk Bankası tarafından dağıtılmakta olan BANK24JET kartını alamamış öğrencilere geçici olarak BANK24JET kartı verilmektedir. Bu durumda olan öğrencilerimizin geçici BANK24JET kartlarını almak için Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Gerekli Belgeler

1-Öğrenci Belgesi

2-Nüfus Cüzdanı sureti

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı merkez ve ilçelerde toplam 11 adet yemekhane bulunmaktadır.

· Yalnızbağ Yerleşke Yemekhanesi

· Hukuk Fakültesi Yemekhanesi

· Rektörlük Yemekhanesi

· Sağlık Bilimleri Fakültesi Yemekhanesi

· Refahiye Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

· Tercan Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

· İliç Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

· Kemah Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

· Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

· Çayırlı Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

· Üzümlü Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi